Zdrowy dzień – zapewnij swojemu organizmowi wszystko, co potrzebuje!

Zdrowy dzień – zapewnij swojemu organizmowi wszystko, co potrzebuje!

Zdrowy dzień – zapewnij swojemu organizmowi wszystko, co potrzebuje!
Oceń artykuł

Zdrowy tryb życia, optymalny dzień dla organizmu – są to tematy bardzo aktualne dzisiaj, ponieważ mnóstwo czasu spędzamy w pracy a czas wolny często jest bardzo bierny. Pomimo konieczności pracowania i wszelkich obowiązków musimy jednak pamiętać, że organizm potrzebuje wielu bodźców, aby dobrze funkcjonować.

Dieta na codzień - dietanarzezbe.pl

Po pierwsze sen – jeśli chcemy się dobrze czuć to powinniśmy zapewnić sobie minimum 7 godzin snu na dobę a wskazane są także kilkunasto-kilkudziesięcio minutowe drzemki w dzień.

Dieta to kolejny ważny aspekt, nie chodzi tu nawet o jej jakość, a bardziej o częstotliwość i regularność. Podjadanie i nieregularne posiłki niestety pogorszą nasze zdrowie i samopoczucie. Najlepiej jest zjadać 5 zbilansowanych posiłków w ciągu dnia i ograniczać do minimum wszelkie podjadanie.

Trzecim ważnym punktem zdrowego dnia jest ruch. Nie chodzi tu o wielkie uprawianie sportu, wystarczy zrezygnować z podróży do pracy samochodem w ładną pogodę i wybrać zamiast tego rower, lub spacer jeśli mamy do pracy na przykład 2 kilometry.

Te trzy rzeczy, jeśli o nie zadbamy na pewno wiele w naszym życiu zmienią i poprawią nasze samopoczucie – sen i wypoczynek, regularne odżywianie i ruch.

Warto również zadbać o odpowiednią suplementację witaminami oraz minerałami.

Comments are closed.

Używamy plików cookie na naszej stronie

Potwierdź, jeśli akceptujesz nasze śledzące pliki cookie. Możesz także odrzucić śledzenie, aby móc nadal odwiedzać naszą witrynę bez żadnych danych wysyłanych do usług stron trzecich.