Zdrowy dzień – zapewnij swojemu organizmowi wszystko, co potrzebuje!

Zdrowy dzień – zapewnij swojemu organizmowi wszystko, co potrzebuje!

Zdrowy dzień – zapewnij swojemu organizmowi wszystko, co potrzebuje!
Oceń artykuł

Zdrowy tryb życia, optymalny dzień dla organizmu – są to tematy bardzo aktualne dzisiaj, ponieważ mnóstwo czasu spędzamy w pracy a czas wolny często jest bardzo bierny. Pomimo konieczności pracowania i wszelkich obowiązków musimy jednak pamiętać, że organizm potrzebuje wielu bodźców, aby dobrze funkcjonować.

Dieta na codzień - dietanarzezbe.pl

Po pierwsze sen – jeśli chcemy się dobrze czuć to powinniśmy zapewnić sobie minimum 7 godzin snu na dobę a wskazane są także kilkunasto-kilkudziesięcio minutowe drzemki w dzień.

Dieta to kolejny ważny aspekt, nie chodzi tu nawet o jej jakość, a bardziej o częstotliwość i regularność. Podjadanie i nieregularne posiłki niestety pogorszą nasze zdrowie i samopoczucie. Najlepiej jest zjadać 5 zbilansowanych posiłków w ciągu dnia i ograniczać do minimum wszelkie podjadanie.

Trzecim ważnym punktem zdrowego dnia jest ruch. Nie chodzi tu o wielkie uprawianie sportu, wystarczy zrezygnować z podróży do pracy samochodem w ładną pogodę i wybrać zamiast tego rower, lub spacer jeśli mamy do pracy na przykład 2 kilometry.

Te trzy rzeczy, jeśli o nie zadbamy na pewno wiele w naszym życiu zmienią i poprawią nasze samopoczucie – sen i wypoczynek, regularne odżywianie i ruch.

Comments are closed.